Translator

Polub mnie :)

Szukaj na tym blogu

wtorek, 30 maja 2017

Sen o koszyczkach

Od kilku dniu chodziłam niespokojna. Powróciły nerwowe noce z płytkim, szybkim oddechem. Jak kiedyś, nie lubiłam tego, byłam wtedy taka przybita. A przedwczoraj miałam sen:

Do bramy domu podchodzą dwie takie same kobiety, każda z nich trzyma koszyczek przykryty różową ściereczką. Zakryte koszyczki zostały przez cały sen, ale odczułam, że tam jest dla mnie informacja. Myślałam cały wczorajszy dzień co jest ukryte w koszyczkach. Od wczoraj mówiłam sobie bardzo przyjemną afirmację:

Kocham siebie. Moje pragnienia i potrzeby są realizowane. Moje marzenia się spełniają.

I dziś Wszechświat uchylił pierwszą ściereczkę....

Zaproszono mnie dziś do pana dyrektora i wręczono wypowiedzenie z pracy. Moja szefowa której jestem zastępcą została poproszona 5 minut przede mną. Potem mnie,  i musiała mi odczytać wypowiedzenie. Decyzję kto ma zostać zwolniony podjęła pani dyrektor działu , która raz mnie na oczy widziała. Powiedziano mi na otarcie łez, że to nie moja wina ,ale likwidacja stanowiska. Zaśmiałam się, przecież mój etat zostaje , wszystkie rzeczy które robię muszą być dalej robione bo są istotne z perspektywy działu i ktoś i tak to musi zrobić. A umiem najwięcej z działu po mojej kierowniczce. No ale na kogoś musiało paść.
Niestety tak się pracuje w bezdusznych korporacjach, gdzie liczą się nie ludzie a liczby. Jestem dziwnie spokojna i mówię dziewczynom : najlepsi muszą odejść.

Pierwszy koszyczek odkryty. Czekam teraz na drugi. Podążając za moją afirmacją mówię TAK Wszechświatowi, odrzuć ze mnie to co nie jest mi potrzebne, zamknij te drzwi , jeśli za następnymi kryją się CUDowne rzeczy. Otwieram szeroko ramiona z nadzieją , że idzie do mnie powiew nowych rzeczy, a nowe ścieżki zaprowadzą mnie na szczyty moich marzeń....

Przychodzi czas, kiedy trzeba wyrwać się ze starych, zapieczonych struktur. Nawet jak boli, nasze szczęście bycia wolnym będzie wybawieniem. Ten czas u mnie właśnie nadszedł...


1 komentarz:

  1. O, tak .... piękne i wspaniałe.
    Dosłownie jak ... POEZJA :-)

    Idzie NOWE.

    OdpowiedzUsuń

Drukuj